Otwarty trening i objazd trasy za nami

Za nami otwarty trening i objazd trasy przed tegoroczną edycja Triathlonu Lipiany. Trochę wiało, trochę woda zimna, ale to może i lepiej. Była to na pewno dobra zaprawa przed czekającym nas sezonem triathlonowym. Na treningu stawiło się około 50 osób, co nas naprawdę niezmiernie ucieszyło zważywszy na czasy w jakich przyszło nam teraz funkcjonować. Całość poprowadzili trenerzy z SWIM2TRi Marta i Norbert Giecewicz.

 

Część pływacką poprowadziła Marta. zawodnicy mogli się dowiedzieć o najważniejszych rzeczach, o których muszą pamiętac podczas startu w triathlonie. Jak zakładać piankę, jak sie rozgrzewać, o bezpieczeństwie na wodzie podczas etapu plywackiego i  wiele innej bardzo przydatnej wiedzy, która dobrze jest mieć przed starem w triathlonie.

 

Część kolarską, biegową i strefę zmian poprowadził Norbert. Tutaj także uczestnicy mogli skorzystać z jego bardzo bogatego doświadczenia jako byłego czołowego zawodnika w kraju. Było omówienia zachowania w strefie zmian, o czym pamiętać, co niezbędne, czego unikać i inne bardzo przydatne wskazówki. Na pewno bardzo na tym pokazie skorzystali uczestnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z triathlonem.

Następnie zawodnicy ruszyli na objazd trasy. Trasa taka jak na zawodach, czyli od Lipian do Mielęcina i z powrotem. Niby to miał byc luźny trening, ale prędkości jakie niektórzy zawodnicy tam uzyskiwali, nie różniły się zbytnio od tych uzyskiwanych na zawodach.

 

Odcinek biegowy, ze względu na uroczystości organizowane przez Urząd Gminy i MGOK, musieliśmy poprowadzić inna trasą niż oficjalna trasa Triathlonu Lipiany. Był to bieg krosowy po malowniczym Półwyspie Storczyków. Trasa niełatwa, z podbiegami, po gruncie ale na pewno dajaca wiele satysfakcji

 

Dzięki sklepowi Tricarbon.pl uczestnicy mogli poprzymierzć i przetestować sobie pianki pływackie. Kilku zawodników na pewno skorzystało z tej możliwości i wyszło z tych testów „uzbrojonych” w nowe nabytki. Jak bardzo ważne jest takie przetestowanie pianki przed zakupem, wiedzą wszyscy ci, którzy musieli zwracać swoje pianki bo za ciasne, bo za luźne, bo nie leżą itp.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za fajną atmosferę którą stworzyliście i za wspólnie spędzony czas w triathlonowym klimacie

Do zobaczenia 20 czerwca ponownie